K nezaplacení je vidět slunce ve tváři druhého člověka

Jaro je již v plném proudu. Většina z nás doufá, že se sníh a mraky konečně umoudří a na obloze bude mít hlavní slovo slunce! Není to jen kvůli teplu, přiznejme si to… sluneční paprsek dokáže člověku proniknout přeci jen trochu hlouběji, než se na první pohled zdá. Zahřeje nejen tělo, ale pookřeje i mysl a rozjasní se tvář. Slunce povolává nádherné květiny ze země, vybarví stromy a přivolává ptáčky, které slyšíme každé ráno s jejich hlasitým ptačím zpěvem. Slunce je prostě zázračné.

Jeho paprsky zamíří samozřejmě i na naši LDN, kde na ně netrpělivě čekají pacienti. Někteří z pacientů se podívají na slunce z okna a pookřejí, jiní půjdou se svým příbuzným, známým či dobrovolníkem ze „Strakapouda“ do krásného přilehlého parčíku, kde to jarem již brzy zavoní. Bohužel jsou ale na oddělení LDN i tací, ke kterým se paprsek nedostane, kteří nemají v okolí příbuzného či kamaráda, ani dobrovolníka nebo nemohou ze zdravotního důvodu z lůžka, a tak je to na nás – lidech v tomto městě, kteří můžeme nasát jaro a předat ho dál. Na oddělení LDN jsou lidé, kteří potřebují pomoci vidět slunce od nás. Některé můžeme vyvést ven, jiným můžeme o jarní atmosféře alespoň vyprávět nebo jim donést veselé obrázky, které namalují děti.

K nezaplacení pro každého pacienta je však vidět slunce ve tváři člověka, který za ním přijde na návštěvu. To jsou ty pravé hřejivé paprsky. „Dobrovolnické centrum Strakapoud“, rádo přivítá nové členy do svého týmu, kteří rádi investují 2 hodiny týdne do návštěvy pacienta.

Na spolupráci se těší koordinátorka programu Bc. Petra Šimková (tel.608433492), zaměstnanci a pacienti LDN a další dobrovolníci.

autor textu: Adriana Svobodová